Mistrzostwa Polski w Piciu Oranżady 16.02.2013

Posted: 21 lutego 2013 in Uncategorized

5,6 sekundy – to jest oficjalny rekord Polski w piciu oranżady. Taki wynik zanotował Andrzej Piotrowski z Grochowa, zwycięzca I Mistrzostw Polski w Piciu Oranżady. Mistrz dokonał tego czynu w konkurencji picia oranżady czerwonej (z odkapslowanej flaszki o pojemności 0,33 litra). Triumfował też w zawodach picia oranżady białej, ale z nieco gorszym wynikiem – opróżnienie butelki zajęło mu 6 sekund. Na drugim miejscu w obu kategoriach uplasował się Mateusz Liszewski z Gocławia z czasami 6,6 sekundy (oranżada biała) oraz 7,4 sekundy (czerwona). Po zawodach wicemistrz wyznał, że najwięcej kłopotów sprawił mu „przechył” – uczestnicy rywalizowali bowiem pijąc oranżadę techniką tzw. „hejnała”.
Trzecie miejsce w kategorii oranżada biała zajął reprezentujący Muranów Wojciech Przylipiak z czasem 11,2 sek. Analogiczną lokatę w piciu czerwonej wywalczyła grochowianka Magdalena Szwej – jedna z pięciu pań, które wzięły udział w zawodach.
Łącznie w szranki stanęło 20 zawodników w większości reprezentujących dzielnice prawobrzeżnej Warszawy. Sporą ekipę wystawiło też Śródmieście. Drużynowo bezapelacyjnym zwycięzcą okazał się Grochów.

WYNIKI

Oranżada biała:

1. Andrzej Piotrowski (Grochów) – 6 sek.
2. Mateusz Liszewski (Gocław) – 6,6 sek.
3. Wojciech Przylipiak (Muranów)- 11,2 sek.

Oranżada czerwona

1. Andrzej Piotrowski (Grochów) – 5,6 sek.
2. Mateusz Liszewski (Gocław) – 7,4 sek.
3. Magdalena Szwej (Grochów) – 12,5 sek

Zawodom towarzyszyło spotkanie z Józefem Romaniukiem, współwłaścicielm wytwórni oranżady „Olszynka”, miniwystawa dotycząca historii firmy oraz koncert grupy Oranżada. Jeszcze o tym napiszemy. Dziękujemy za liczne przybycie i spontaniczny doping. Kolejne mistrzostwa za rok. Do zobaczenia 🙂
A dziś zapraszamy do Kici Koci na rozgrzewającą zupę soczewicową. Można też oglądać wystawę nt. historii grochowskiej wytwórni oranżady 🙂